česko - klingonský překladač

aktuálně překládáme z češtiny do 44 jazyků

Text z:
Přeložit do:
offline
 

K dispozici máte i tyto jazykové překladače:

Více »


O jazyku

Klingonština je něco velmi výjimečného. Byla vynalezena Marcem Okrandem pro filmy Star Trek. Ten se snažil o to, aby řeč, kterou používají cizí bytosti, nezněla jen jako několik nesrozumitelných slov, ale aby nabývala dojmu plnohodnotného jazyka. Vznikl tedy úplně nový jazyk s kompletní gramatikou, slovní zásobou, vlastní syntaxí a abecedou, který se rozšířil po celém světě a získal si mnoho fanoušků. Jedním z nich se můžete stát i vy, když se klingonštinu naučíte pomocí našeho česko-klingonského překladače. Na tomto jazyce je pozoruhodné i to, že narozdíl od jiných uměle vytvořených jazyků tento vznikl pro konkrétní „populaci“, tzn. první vznikli jeho uživat elé, poté až jazyk.
Uživatelé tohoto jazyka se nazývají Klingoni, jsou to cizinci ve filmech a seriálech Star Trek. Vznik tohoto jazyka se datuje do roku 1984, kdy se představil film Star Trek III: The Search for Spock. Další krok k dokonalosti tohoto jazyka se uskutečnil v roce 1987, kdy měly vyjít další série. V dnešní době existují i překlady Shakespearových děl do klingonštiny, konkrétně jde o hry Hamlet a Mnoho povyku pro nic. Přeložen je také epos o Gilgamešovi a Tao Te Ching.
Pro účely klingonštiny vznikl Institut klingonského jazyka, který funguje od roku 1992. Sdružuje zájemce klingonského jazyka a kultury a poskytuje jim služby týkající se jejich fanouškovské aktivity. Klingonské písmo se nazývá pIqaD. Klingonština má i svůj vlastní institut. Vznikla pravděpodobně v roce 1984. Jejím zakladatelem je Marc Okrand.

Proč my?

  • využíváme služeb kvalitního dodavatele slovní zásoby Microsoft
  • naše překlady jsou rychlé a spolehlivé
  • použití překladače je zdarma, bez registrace či jiných závazků
  • přehlednost, hezký a funkční design stránek
  • jazykové verze ve všech evropských zemích
  • bezpečnost je pro nás prioritou, proto chráníme naše uživatele a jejich překlady zabezpečeným kódováním

Jak to funguje

Zvolte jazyky, se kterými má překladač pracovat. Napište nebo zkopírujte text do horního pole a klikněte na tlačítko „přeložit“. V dolním poli se okamžitě objeví požadovaný překlad, který si následně můžete označit, zkopírovat a použít pro vaše potřeby. Translator.eu překládá najednou 1000 znaků textu (středně dlouhý text), chcete-li přeložit text delší, je potřeba rozdělit překlad do několika částí. Jestli chcete docílit co nejvyšší kvality překladu, je nutné, abyste text formulovali spisovně a gramaticky správně. Slangové výrazy stejně jako text napsaný nespisovným jazykem jsou obecně pro online překladače problém. Nezapomeňte, prosím, ohodnotit výsledek překladu nebo napsat překlad vlastní, pokud si myslíte, že přeložený text není v pořádku.

Průměrné hodnocení: 4,56