česko - hindský překladač

aktuálně překládáme z češtiny do 44 jazyků

Text z:
Přeložit do:
offline
 

K dispozici máte i tyto jazykové překladače:

Více »


O jazyku

Hindština je indoárijský jazyk (z takzvané centrální skupiny), který patří do velké rodiny indoevropských jazyků. Jako úřední jazyk se používá v Indii a Fidži. Dále jí mluví mnoho komunit v asijských zemích i zemích po celém světě. Můžete být jejím mluvčím i vy, když použijete náš česko-hindský slovník. Tímto jazykem se ale nedomluvíte všude v Indii, možné je to v severní a střední Indii, dole na jihu je konverzace v hindštině obtížná, ne-li nemožná. V Indii obecně existuje velké množství dialektů, některé jsou mezi sebou takřka nesrozumitelné. I samotný jazyk hindi má mnoho dialektů, jejichž uživatelé si často málo rozumí. Přesto tímto jazykem mluví asi 337 milionů lidí. Hindština je jedním z 23 oficiálních jazyků Indie. Počtem uživatelů se proto stává 3. nejužívanějším jazykem na světě.
I tak se umí obyvatelé Indie dorozumět dvěma až třemi jazyky, je málo takových, kteří používají pouze svůj rodný jazyk.
Vedle spisovné podoby existuje samozřejmě i hovorová podoba hindi. V našem hindsko-českém slovníku se setkáte se spisovnou variantou. Ta se nazývá hindustánština a používá mnoho slov vypůjčených z jiných jazyků a nechává se jimi ovlivnit. Na druhou stranu nemá ve své slovní zásobě odborné termíny.
Původ hindštiny můžeme hledat v sanskrtu, vyvinula se postupem času z nářečí používaných v okolí Dillí. Jako samostatný literární jazyk se hindština používá až od 19. století, i tak můžeme hindské literární památky nalézt už ve středověké literatuře, psané ve středověkých dialektech.
Písmo, které hindština používá, se nazývá dévanágarí. Nám se může zdát velmi krkolomné, také tomu tak je. Nemá totiž ani normovanou počítačovou formu, takže pro překladatele bývá tvrdým oříškem.
Rozhodně je ale výhodné se tímto jazykem zabývat, protože Indie je rozvíjející se zemí, která exportuje své zboží do celého světa. Proto by obchodníci neměli zahálet a měli by vyzkoušet náš česko-hindský slovník a překladač.

Většina Indů se dorozumí až třemi jazyky.
Hindština je nejdůležitější z 23 oficiálních jazyků Indie.
Hovorová hindština nemá ve slovní zásobě odborné termíny.
Hindština nemá normovanou počítačovou formu.

Proč my?

  • využíváme služeb kvalitního dodavatele slovní zásoby Microsoft
  • naše překlady jsou rychlé a spolehlivé
  • použití překladače je zdarma, bez registrace či jiných závazků
  • přehlednost, hezký a funkční design stránek
  • jazykové verze ve všech evropských zemích
  • bezpečnost je pro nás prioritou, proto chráníme naše uživatele a jejich překlady zabezpečeným kódováním

Jak to funguje

Zvolte jazyky, se kterými má překladač pracovat. Napište nebo zkopírujte text do horního pole a klikněte na tlačítko „přeložit“. V dolním poli se okamžitě objeví požadovaný překlad, který si následně můžete označit, zkopírovat a použít pro vaše potřeby. Translator.eu překládá najednou 1000 znaků textu (středně dlouhý text), chcete-li přeložit text delší, je potřeba rozdělit překlad do několika částí. Jestli chcete docílit co nejvyšší kvality překladu, je nutné, abyste text formulovali spisovně a gramaticky správně. Slangové výrazy stejně jako text napsaný nespisovným jazykem jsou obecně pro online překladače problém. Nezapomeňte, prosím, ohodnotit výsledek překladu nebo napsat překlad vlastní, pokud si myslíte, že přeložený text není v pořádku.

Průměrné hodnocení: 3,98